KLUB TŘETÍ BŘEH Praha 3 Vinohrady BESEDA SVĚT VIDĚNÝ TMOU.17. 2. 2023 od 17:00 hod.

Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze náš projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR oficiálně zveřejňujeme novou událost, kterou uskutečníme v rámci spolupráce s kompletním týmem lidí KLUB TŘETÍ BŘEH.

Bude se jednat o besedu s názvem SVĚT VIDĚNÝ TMOU, která je určena pro každého, kdo má zájem o to, jak se dokáží lidé se zrakovou vadou nebo úplnou praktickou slepotou vypořádat s běžnými nebo pokročilými úkony každého dne. Samozřejmostí jsou zváni i ti kteří mají určitou zrakovou vadu nebo jsou zcela nevidomí, jelikož se tato beseda týká právě lidí se zrakovou vadou nebo úplnou praktickou nebo částečnou slepotou. 


Kompletním programem vás provede nevidomý hudebník, klavírní technik, mechanik a ladič Petr Haluška.

Dále se můžete dozvědět, že jeho primární profesí je pozice rekondičního a sportovního maséra. Se specializací na prostorově výraznou klientelu, sportovce a lidi s individuálními potřebami.

Praha 10 Strašnice V Předpolí 7 GSN: +420 73 158 007 nebo e – mail: petahaluska@seznam.cz

 K dispozici budou kompenzační pomůcky, které ulehčují život uživatelům a uživatelkám se zrakovou vadou či úplnou nebo částečnou slepotou. Bude je možnost si vyzkoušet i v praxi v reálném čase.

Bude možnost si vyzkoušet notebook s hlasovým výstupem, tablet či chytrý mobilní, tlačítkový mobilní telefon rovněž s hlasovým výstupem.

Dále indikátor / hladinka která vždy začne vydávat zvukový signál, že je šálek kávy, čaje či jakékoli tekutiny po okraj šálku. Dále Pichtův stroj. Jedná se o psací stroj pro nevidomé, díky jemuž mohou být gramotně vyspělými jako běžní lidé kteří píší černotiskem ať už hůlkovými nebo psacími písmeny. Je navržen tak aby díky tomuto stroji bylo možné psát běžný text v Breilově písmě, dále noty a jejich veškeré další vlastnosti jako je délka, síla, výška a další potřebné hodnoty nebo tak všem známé číslice díky číselnému bodu.

BÍLÁ HŮL:

Nejvíce viditelná kompenzační pomůcka je bílá hůlka. Lidově řečeno oko nevidomého nebo zrakově postiženého uživatele/ky.

Samozřejmostí toho bude mnohem více. Budeme si říkat různé modelové situace ať už v interiérech budovy různého zaměření dále v exteriéru či v MHD dopravních prostředcích atd. Dále etika, a celková infrastruktura a vybavenost pro občany ČR

ORGANIZACE:

Veškeré dotazy prosím směrujte na provozovatele klubu TŘETÍ BŘEH na pana Jana Tyla GSN: +420 774 152 784

Pevný termín je stanoven na pátek 17. 02. 2023

Místo konání je KLUB TŘETÍ BŘEH Praha 3 – Vinohrady, Nitranská 13

Oficiální zahájení akce beseda s názvem SVĚT VIDĚNÝ TMOU je od 17:00 hod.

Prosíme přijít minimálně 15 min. před oficiálním zahájením.

Max. kapacita k sezení 40 osob.

Doba trvání cca: 120 min.

V rámci besedy s názvem SVĚT VIDĚNÝ TMOU bude i hudební vložka na pianino.

Za realizační tým lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR včetně kompletního týmu lidí KLUB TŘETÍ BŘEH se těšíme na velkou účast.

DRIVETEAM s.r.o.

DRIVETEAM s.r.o. se primárně zaměřuje na zajištění veškeré manipulace s vozy během natáčení filmů, televizních seriálů, reklam nebo hudebních videoklipů. DriveTeam je také provozovatelem úspěšné autopůjčovny TestujKÁRU.cz. Jeho majiteli jsou pan Patrik Otruba a pan Richard Banat, kteří poskytují své služby pro filmové a televizní produkce. Zároveň je u nich možné si na libovolnou dobu pronájmu, vybírat vozy z nabídky http://www.testujkaru.cz
Úplnou novinkou je nově spuštěný E – SHOP: www.testujkaru.cz Skrze tento web, je možné objednat např. zážitkovou jízdu v novém sportovním voze TOYOTA GR YARIS či svezení v legendárním voze FORD MUSTANG GT nebo v jeho derivátu FORD MUSTANG CABRIO. Pro pronájmy je zde také na výběr z několika vozů DODGE CHALLENGER anebo již zmíněných Fordů Mustang.

Vřele doporučujeme DRIVETEAM, s.r.o. pan Patrik Otruba a jeho kolega pan Richard Banat jsou vstřícní a vždy přistupují s profesionálním přístupem. Tak jak přistupují ke svým zákazníkům, tak přistupují i ke svým sportovním vozům. Spolupráce je velmi intuitivní, profesionální a zážitky se sportovními vozy na nejvyšší možné úrovni. Bezpečnost je vždy na první místě, a to platí několikrát násobně u rychlých vozů spol. DRIVE TEAM, s. r. o.
Přejeme jen samé vydařené filmové záběry, případně bezpečné adrenalinové zážitky ve sportovních vozech spol. DRIVETEAM s.r.o.

NATÁČENÍ s ČT do pořadu Zázraky přírody ve středu 25. 1. 2023

Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR sdělujeme že nás oslovila ČT za účelem natáčení do pořadu ZÁZRAKY PŘÍRODY jedná se o vědomostní pořad plného smíchu, otázek a odpovědí čtyř soutěžících, kteří se snaží nabrat co nejvíce bodů a být vítězem. Věříme, že při natáčení na place v rámci areálu letiště Panenský Týnec rovněž nebude nouze o smích. Ve spolupráci s profesionály a profesionálkami ze spol. DRIVE TEAM, s. r. o. pod vedením majitele a ředitele pana Patrika Otruby bude propůjčen vůz FORD MUSTANG GT 5,0 V 8 léty ověřená motorizace s velkým stádem koní pod kapotou, a to hned rovnou několik set přesně 418 HP s manuální převodovkou. Těšíme se na samotné natáčení a nejvíce až se bude vysílat díl s naším příspěvkem do pořadu ZÁZRAKY PŘÍRODY. Věříme, že se rovněž na onu událost těšíte, až ji budete moci spatřit ve vysílání veřejné ČT.

Děkujeme, že nás sledujete, sdílíte a podporujete. Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM

Petr Haluška

MDM –   NÁŠ SVĚT SPOLUPRÁCE

Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR oficiálně sdělujeme, že jsme navázali kontakt s youtuberem Martinem Makovcem MDM NÁŠ SVĚT. Již se můžete těšit na podcast, který jsme natáčeli 18. 1. 2023 v nově vzniklém krásném studiu samotného autora MDM NÁŠ SVĚT.  Jedná se o velmi ryze profesionální přístup, krásné prostředí, a především naprosto perfektní průběh natáčení samotného podcastu. Neuvěřitelné zákulisí, vynikající gastronomická stránka události, kdy host je maximálně spokojen jak na těle, tak na duši. MDM NÁŠ SVĚT toho zvládá mnohem víc. Jeho práce je létání s drony. Poskytuje na profesionální úrovni letecké práce s drony, které disponují prvotřídní technikou k pořizování fotografií v nejvyšším rozlišení či natáčení nebo skenování prostranství. Určitě se podívejte na jeho oficiální web: www.mdmdrone.cz tam se dozvíte mnohem více o nabízených službách a produktech.

Chcete být s MDM NÁŠ SVĚT na cestách nebo jej mít kdekoli lze sledovat youtuber scénu? Určitě si do složky oblíbené nezapomeňte dát kanál MDM NÁŠ SVĚT.

Už nyní můžeme slíbit, že chystáme mnoho výzev, které věřím, že přitáhne mnoho dalších divaček a diváků kteří mají rádi adrenalin, pestrý zážitky a něco nevšedního a originálního.

Děkujeme ze nás sledujete a sdílíte na sociálních sítích. S pozdravem a úctou Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM / iniciátor projektu NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR Petr Haluška

DSD – DOTKNI SE DOPRAVY

Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR oficiálně sdělujeme že jsme zahájili spolupráci s nevidomým velkým nadšencem Pavlem Vlčkem a jeho projektem DOTKNI SE DOPRAVY

www.dotknisedopravy.cz. Dále je možné Pavla Vlčka sledovat na jeho YouTube kanálu: srdcem nevidomého škodováka dotkni se dopravy

Pavel Vlček je naše krevní skupina a jedná se o opravdového nadšence vozů ŠKODA minulého století za což jsme moc vděčni, že i v komunitě nevidomých jsou takový velcí nadšenci, kteří mají chuť do života a jsou viděni s netradičním koníčkem. Za spolek NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR přejeme mnoho štěstí, pohody, úspěchů, všeho dostatek, a hlavně zdraví v novém roce 2023 a to včetně za projekt DOTKNI SE DOPRAVY neuvěřitelného fanouška a majitele dvou motorových vozů ŠKODA 100 / Boženka a ŠKODA 120L = Milena

Již se můžete těšit na další příběhy, zážitky a určitě na osobní setkání s námi a Pavlem Vlčkem.

Děkujeme, že nás sledujete a sdílíte na sociálních sítích. NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s.

Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM

Petr Haluška

OFICIÁLNÍ SBÍRKA s NF POMOCI Ing. Karla Janečka za účelem reálné koupě závodního simulátoru, výpočetní, zobrazovací, zvukové techniky, dále volantu se silnou zpětnou vazbou v řízení, kovovými pedály včetně dalších potřebných periferních zařízení.

Věříme, že je mezi námi plno velkých nadšenců a nadšenkyň se smyslem pro každou příležitost řídit motorový dopravní prostředek. Pro zachování maximální úrovně vždy bude moci vyzkoušet výpočetní simulátorovou techniku.  Zprostředkované prostředí pro co nejreálnější zážitek a správné návyky řízení bít virtuálního motorového dopravního prostředku.

Dále se bude moci výpočetní a stimulátorové zařízení využívat na námi pořádaných akcích nebo akcích pořádané jinými subjekty, se kterými již spolupracujeme nebo teprve budeme spolupracovat.

Přímý oficiální odkaz NF. POMOCI Ing. Karla Janečka

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/spolecne-ziskame-zavodni-simulator-pro-nevidome

Předem dárcům mnohokrát děkujeme. Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. přejeme šťastné a veselé Vánoce včetně šťastného vstupu pravou nohou do roku 2023.

Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM.

Děkujeme všem, kteří nás sledujete a sdílíte na sociálních sítích.

Petr Haluška

Krásný adventní čas jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR přejeme

Vážení nadšenci do automobilového sportu a všech možných motorových dopravních prostředků. Stejným dílem zdravíme a vítáme velkorysé sponzorské partnery a dárce, kteří nás podporovali nebo podporují v roce 2022 a věříme, že se další rok 2023 v obdobném duchu vydaří nebo ještě lépe.

Vážíme si Vaší důvěry, že k nám zachováváte přízeň. Věřte, že společně s realizačním týmem lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. neusínáme na vavřínech, ale už nyní chystáme bohatý, zajímavý, nevšední a originální program pro rok 2023.

Jsme moc šťastni a vděčni za to, že se jako účastníci těšíte na akce, které tvoříme za velkorysé podpory dalších subjektů a bez jejich pomoci bychom v takovém měřítku nemohli akce a další aktivity realizovat.

Nyní jsme v adventním čase, a proto Vám z celého srdce přejeme pěkné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném a přejeme bohatého ježíška. Co je o všem nejdůležitější? Osobně se s rodinnými příslušníky setkat ve zdraví a míru. Přejeme za celý realizační tým lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. šťastný vstup do nového kalendářního roku 2023 pravou nohou.

Děkujeme že, náš web: www.nevidomizavolantem.cz sledujete a že sdílíte info  mezi sebou.

Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM

Petr Haluška

Pavel Klein, AUTOR PROJEKTU V Křesle Byznysu. Sponzorský partner / dárce 10 000 Kč /

Pavel Klein. V Křesle Byznysu. Sponzorský partner / dárce 10 000 Kč

Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR sdělujeme, že jsme oficiálně zahájili spolupráci s panem Pavlem Kleinem. Pavel Klein je byznysový mentor a krizový manažer. Je autorem svého projektu V Křesle Byznysu www.vkreslebyznysu.cz

SPONZORSKÝ DAR

Jsme velmi vděčni za jeho štědrost a velkorysou podporu a ochotu s námi spolupracovat. Rozhodl se věnovat sponzorský dar formou finanční částky 10 000 Kč za účelem dále realizovat workshopy, akce a další aktivity.

Tímto oficiálně udělujeme mimořádné poděkování. Bez oné velkorysé podpory a ochoty dalších lidí by nebylo téměř možné nic realizovat.
Vážený pane Pavle Kleine, přejeme pěkné a úspěšné dny. Jelikož je adventní čas rovněž je-li to možné pohodu, klid všeho dostatek a hlavně zdraví.

Děkujeme, že nás sledujete a sdílíte na sociálních sítích.

Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM Petr Haluška

TVRZ HUMMER – BIG CHALLENGE BLIND DRIVERS OFFROAD 4 x 4 Královská zábava za volanty vozů HUMMER H / HUMWEE  PODĚKOVÁNÍ

Vážení přátelé, zdravíme a vítáme nadšence těžkého terénu. Jménem realizačního týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. a dále skrze projekt NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR vyjadřujeme mimořádné poděkování panu majiteli Martinovi Mikulenčákovi ze zážitkové tvrze HUMMER CENTRUM a dále stejným dílem děkujeme obou pánům Richardovi a Růžuvi, kteří se více než bravurně vypořádali s velmi zajímavou, nevšední a originální výzvou. Díky velkorysé podpoře a ochotě bylo možné uspořádat a zrealizovat akci pro 9 nevidomých osob, kteří si mohli na vlastní kůži vyzkoušet řízení americké legendy na čtyřech kolech. Proto oficiálně chceme mnohokrát poděkovat za tuto krásnou příležitost, která je svým způsobem úplně první v kategorii těžký terén pro nevidomé řidiče.

Chcete zažít opravdový adrenalin za volantem vozu HUMMER H 1 / HUMWEE? Není nic jednoduššího než oslovit TVRZ HUMMER CENTRUM, resp. navštívit oficiální web: www.hummer.cz a domluvit si zážitek.

NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM z. s. www.nevidomizavolantem.cz Vám děkuje, že nás sledujete a sdílíte na sociálních sítích. Petr Haluška alias SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM

BIG CHALLENGE BLIND DRIVERS OFFROAD 4 X 4 Královská zábava za volanty vozů HUMMER H 1 / HUMWEE TVRZ H HUMMER CENTRUM

Vážení přátelé. Stejným dílem zdravíme a vítáme opravdové nadšence a nadšenkyně těžkého terénu. Spolek NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s. ve spolupráci s panem Martinem Mikulenčákem z tvrze HUMMER CENTRUM z Horních Počernic Olomoucká ČP: 2332 pro Vás chystáme opravdové a adrenalinové chvíle za volanty amerických legend na čtyřech kolech. Jedná se o vozy HUMMER H 1 / HUMWEE určené do opravdu těžkého terénu. Pro zachování maximální bezpečnosti a plynulosti bude maximální kapacita 12 osob / řidičů včetně svých průvodců/kyň. Jelikož se akce bude konat 11. listopadu 2022 od 11:00 hod. na pozemku tvrze HUMMER CENTRUM doporučujeme vhodné teplejší oblečení a zároveň takové oblečení, které může být i zašpiněno vlivem jízdy v opravdovém nefalšovaném terénu.
Je potřeba počítat s vyšším hlukem motorové jednotky která nemá žádné odhlučnění. Je to asi jako když jedete starším dieselovým vozem.  Na tuto akci prosíme velké nadšence a nadšenkyně, aby již věděli sami za sebe, že umí ovládat vůz s automatickou převodovkou. Nebo alespoň měli tu čest řídit s manuální převodovkou. Vše bude velitelem vozu srozumitelně vysvětleno. V terénu se vůz pohybuje pomalou rychlostí, ale za to boční či podélné náklony jsou famózní a dech beroucí. Pro vaši lepší představu z pozice řidiče budete moci levou rukou moci sbírat kamínky ze země. Občerstvení rovněž bude k dispozici. V zázemí HUMMER CENTRUM pěkně v teple budovy, kde je zřízena občerstvovna. Samozřejmostí je, že si každý objednavatel/ka platí sám za sebe.

Každý, kdo se této akce bude chtít reálně účastnit. Řádně vyplní závaznou přihlášku se souhlasy a dále zaplatí 600 Kč v ceně je palivo, řízení vojenské americké legendy na čtyřech kolech a zaplacení soukromého kameramana, který profesionálně natočí celou akci.

Podpisem závazné přihlášky se souhlasy každý účastník, účastnice či průvodce/kyně z ztotožňuje s jednotlivými body souhlasů obsažené v závazné přihlášce.

Platbu prosím proveďte na transparentní bankovní účet: 2002013285/2010
Jakmile od účastníka/nice obdržíme finanční částku 600 Kč budeme informovat skrze SMS zprávu nebo zavoláním o provedené platbě finanční částky.

Místo srazu:

TVRZ HUMMER CENTRUM

Olomoucká 2332
dálnice D11 směr Hradec Králové na 3 Km.
Sraz v 10:45 hod. Oficiální zahájení akce od 11:00 hod. a předpokládaný konec akce ve 14:00 hod. Může se prodloužit.

Závaznou přihlášku se souhlasy je možné opětovně pohodlně stáhnout z webu viz níže.

Děkujeme, že nás sledujete na http://www.nevidomizavolantem.cz a že sdílíte informace mezi sebou na sociálních sítích.

Těšíme se na velkou účast.
Váš SLEPÝ BANDITA ZA VOLANTEM